Thursday, September 21, 2023
HomehealthblogHialurono rūgštis (hialuronatas), slidi ir lipni medžiaga;

Hialurono rūgštis (hialuronatas), slidi ir lipni medžiaga;

Hialurono rūgštis (hialuronatas), slidi ir lipni medžiaga;

Taip pat galite matyti TMJ sąnario padėtį tiesiai prieš ausies kanalą.

Galbūt girdėjote terminus TMD ir TMJ ir jums reikia paaiškinimo, bet tai gana paprasta. Temporomandibuliniai sutrikimai (TMD) yra būklių grupė, susijusi su sritimi, kurioje smilkininis kaulas susilieja su apatiniu žandikauliu. Šios grupės TMJ yra specifinis tipas.

Temporomandibulinio sąnario skausmo priežastys

Tiksli TMJ priežastis nežinoma; tačiau atrodo, kad taip yra dėl daugelio veiksnių, įskaitant disko poslinkį, genetiką, traumas, aplinkos problemas ir degeneracines sąnarių problemas, tokias kaip artritas.

Dažnesnės priežastys yra psichologinės problemos, tokios kaip nerimas ar depresija, dėl kurių žmonės griežia arba griežia dantis; būklė, vadinama bruksizmu.

Žandikaulio skausmo malšinimo būdai

Jei jums diagnozuojama TMJ, supraskite, kad yra daug būdų palengvinti simptomus. Be to, yra būdų, kaip išgydyti būklę.

Vaistai

Vaistai yra pirmoji TMJ gydymo linija, ir yra keletas klasių.

Nereceptiniai vaistai nuo skausmo

Nereceptiniai (OTC) skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip acetaminofenas (tylenolis), gali padėti, tačiau vartokite juos saikingai, nes per didelis vartojimas gali sukelti kepenų ligą.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali padėti susidoroti su TMJ sąnario uždegimu ir sumažinti skausmą. Juos galima įsigyti be recepto (OTC) arba pagal receptą. Nereceptinių nesteroidinių vaistų pavyzdžiai yra aspirinas, naproksenas (Aleve) ir ibuprofenas (Advil, Motrin). Norint pasiekti priešuždegiminį poveikį, reikia išlaikyti tam tikrą dozę.

Be nereceptinių priešuždegiminių vaistų, yra receptinių NVNU, įskaitant celekoksibą (Celebrex), diklofenaką (Voltaren) ir meloksikamą (Mobic).

Nerekomenduojama ilgai vartoti NVNU, nes jie gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., skrandžio opą, insultą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą ir vidurių užkietėjimą.

Raumenų relaksantai

Raumenis atpalaiduojantys vaistai gali padėti, visų pirma, kai simptomus sukelia raumenų įtempimas. Dažniausiai naudojami raumenis atpalaiduojantys vaistai yra karizoprodolis (Soma), ciklobenzaprinas (Flexeril) ir metokarbamolis (robaksinas). Vienas dažnas raumenų relaksantų šalutinis poveikis yra per didelis mieguistumas.

Antidepresantai

Antidepresantai gali padėti numalšinti skausmą, nes manoma, kad tai trukdo skausmo jutimo keliui nuo žandikaulio iki smegenų, o tai nervinį pranešimą interpretuoja kaip skausmą. Šiuo tikslu buvo naudingi tricikliai klasės antidepresantai, įskaitant amitriptiliną (Elavil) ir nortriptiliną (Pamelor).

Tačiau buvo nustatyta, kad selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) pablogina TMJ simptomus. SSRI pavyzdžiai yra fluoksetinas (Prozac), citalopramas (Celexa), sertralinas (Zoloft), escitalopramas (Lexapro) ir paroksetinas (Paxil). Taigi SSRI reikėtų vengti gydant depresiją žmonėms, sergantiems TMJ, arba nutraukti, jei atsiranda TMJ.

Opioidai

Vaistai nuo skausmo, tokie kaip opioidai, gali padėti sumažinti skausmą, tačiau jie priklauso priklausomybės klasei. Kitaip tariant, toliau naudojant, reikia vis daugiau ir daugiau, kad būtų pasiektas toks pat skausmo malšinimo poveikis.

Fizinė terapija

Fizinė terapija gali padėti duoti nurodymus, kaip tempti žandikaulio raumenis. Be to, jie gali naudoti būdus, įskaitant šilumą, ledą ir ultragarsą.

Nakties sargybiniai

Naktinė apsauga turi kitus pavadinimus, įskaitant apsaugą nuo įkandimo, kandiklį, burnos apsaugą, sąkandžio apsaugą ir naktinį įtvarą. Naktinė apsauga – tai nuimamas prietaisas, dengiantis viršutinius arba apatinius dantis; Jis nešiojamas naktį, nes dauguma žmonių, kurie sukanda ir griežia dantis, tai daro naktį.

Odontologas gali paimti burnos atspaudą specialia forma ir nusiųsti jį į laboratoriją, kad pagamintų aiškų, pritaikytą ir tvirtą burnos apsaugą. Taip pat yra minkštų, lanksčių tipų, pagamintų naudojant formą arba jau pagamintų.

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir gali skirtingai reaguoti į įvairių tipų burnos apsaugas. Turėsite rasti, kuris iš jų jums labiausiai tinka.

Terapinės injekcijos

Terapinė injekcija gali būti atliekama, kai adata suleidžiama įvairioms medžiagoms, įskaitant:

 • lidokainas, anestetikas;
 • Kortikosteroidai;
 • Hialurono rūgštis (hialuronatas), slidi ir lipni medžiaga;
 • Botox (botulino toksinas).

Chirurginės galimybės

Chirurgija atliekama retai ir skirta tiems atvejams, kai yra kaulų, disko ar sąnarių problemų, kurios nereaguoja į konservatyvų gydymą. Yra trys pagrindiniai chirurgijos tipai:

 • Artrocentezė. Tai įdeda mažas adatas į sąnario erdvę. Tada suleidžiama gydomoji medžiaga arba sąnarys praplaunamas tirpalu, kad pašalintų šiukšles ir uždegimo sukėlėjus.
 • Artroskopija. Tai apima mažos kameros (apimties) įkišimą, kad būtų galima peržiūrėti ir apdoroti sąnario vidų.
 • Atvira TMJ operacija. Tai apima pjūvį per sąnarį ir yra laikomas labiau invaziniu dėl didesnės angos.

Atvira TMJ operacija naudojama tais atvejais, kai:

 • Kaulo ar kitų audinių perteklius, kurį reikia pašalinti;
 • Kai TMJ sąnarys susilieja, kartais dėl proceso, vadinamo ankiloze;
 • Kai jungties negalima pasiekti taikikliu (minėta aukščiau);
 • Su kaulų, kremzlių ar disko išsidėstymu.

Dietos apribojimai

Jei turite TMJ, reikia vengti tam tikrų maisto produktų, įskaitant kietus maisto produktus, tokius kaip obuoliai, morkos ar kietieji bageliai. Be to, venkite kramtomo maisto, pavyzdžiui, jautienos džiūvėsių, kepsnių ir saldymedžio.

Kognityvinis elgesio gydymas (terapija)

Terapija gali padėti, ypač griežiant ar griežiant dantis dieną, sumažinti stresą ir atsikratyti blogų įpročių, pvz., nagų kramtymo.

Norint sumažinti stresą, rekomenduojama atlikti tam tikrus širdies ir kraujagyslių pratimus, gerai maitintis, nerūkyti ir daug ilsėtis.

Fibromialgijai būdingi raumenų ar sąnarių skausmo simptomai, nuovargis, prastas miegas, depresija ir kognityvinės problemos, tokios kaip atminties problemos ir sunkumai susikaupti. Skausmo vietos yra plačiai paplitusios visame kūne. Fibromialgija nėra išgydoma – gydymas skirtas simptomams palengvinti.

Pagrindiniai pasiėmimai:

 • Fibromialgija – tai plačiai paplitęs raumenų ir sąnarių skausmas, kuris išlieka ilgiau nei tris mėnesius.
 • Kiti fibromialgijos simptomai yra nuovargis, prastas miegas, depresija, kognityvinės problemos, tokios kaip prasta atmintis ir sunkumai susikaupti, temporomandibuliniai sutrikimai (TMD) ir dirgliosios žarnos sindromas (IBS).
 • Laboratoriniai tyrimai ir vaizdo tyrimai naudojami siekiant atmesti kitas sąlygas, kurios sukelia raumenų ir sąnarių skausmus.
 • Fibromialgijos gydymo nėra. Gydymas skirtas simptomams palengvinti – tai vaistai, gyvenimo būdo pokyčiai, mankšta ir kognityvinė elgesio terapija.

Ar fibromialgija yra tikra?

Anksčiau buvo ginčytina, ar tokia būklė egzistuoja, ar tik pacientų mintyse. Tačiau per pastaruosius 30 metų buvo padaryta didelė pažanga nustatant būklę. Šiais laikais fibromialgija yra pripažinta diagnozė ir būklė.

Apskaičiuota, kad fibromialgija serga 2–6% gyventojų, o moterys dažniau nei vyrai. Fibromialgija yra vidutinio amžiaus žmonių, dažniausiai nuo 25 iki 55 metų, liga.

Fibromialgijos priežastys

Nors tiksli fibromialgijos priežastis šiuo metu nežinoma, manoma, kad ji yra susijusi su traumomis, tokiomis kaip fizinė trauma, psichologinis stresas ar tam tikros infekcijos.

Skausmą nuo fibromialgijos sustiprina mūsų centrinė nervų sistema (smegenys ir nugaros smegenys) dėl mūsų neurocheminės (mažų organinių molekulių, dalyvaujančių nervų veikloje) sistemos disbalanso. Kitaip tariant, mūsų smegenys gali pajusti daugiau skausmo, nei turėtų būti toje srityje, padidinus jautrumą arba sumažinus skausmą slopinančius pluoštus. Šiuo metu atliekami tyrimai, siekiant patvirtinti šią teoriją.

Fibromialgijos simptomai

Fibromialgija susideda iš plačiai paplitusių skausmo pojūčių visame kūne. Simptomai skiriasi kiekvienam asmeniui, tačiau paprastai apima:

 • Skausmas. Sąnarių ir raumenų skausmai įvairiose kūno vietose.
 • Prasta miego kokybė. Fibromialgija sergantiems pacientams dažnai pranešama apie blogą miegą.
 • Nuovargis. Su šia būkle dažnai siejamas nuovargis ir bendras energijos trūkumas.
 • Depresija. Liūdesio, pykčio ir nuotaikų kaitos jausmai yra dažni.
 • Pažinimas. Kognityvinės problemos, tokios kaip pablogėjusi atmintis ar prasta koncentracija, kartais yra susijusios su fibromialgija.
 • IBS. Kai kuriais atvejais pasireiškia dirgliosios žarnos sindromas (IBS).
 • TMD ir TMJ. Temporomandibulinis sutrikimas (TMD) ir jo potipis smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimas (TMJ) buvo susiję su fibromialgija.

Kaip diagnozuojama fibromialgija?

Istorija gali sukelti daugybę skausmo sričių, be neseniai patirtų fizinių ar psichologinių traumų. Praneškite savo gydytojui, jei pastaruoju metu patyrėte reikšmingą psichologinį stresą. Diagnozei nustatyti reikalinga trijų ar daugiau mėnesių simptomų istorija.

Fizinis egzaminas

Fizinis egzaminas patikrins, ar raumenys ir sąnariai yra jautrūs. Anksčiau reikėjo tam tikro skaičiaus jautrių vietų, o šiais laikais diagnozei nustatyti reikia tik plačiai paplitusio jautrumo ar skausmo.

Nors nėra specifinio laboratorinio fibromialgijos tyrimo, būtina atlikti kraujo tyrimą, kad būtų išvengta kitų sąlygų, sukeliančių panašų skausmą:

 • Eritrocitų nusėdimo greičio (ESR) tyrimas dėl uždegiminių būklių;
 • Antibranduolinio kūno (ANA) tyrimas dėl reumatoidinio artrito;
 • kalcio kiekio kraujyje tyrimas (raumenų mėšlungis gali atsirasti dėl mažo kalcio kiekio);
 • Reumatoidinio faktoriaus (RF) tyrimas dėl reumatoidinio artrito ir kitų uždegiminių ligų.

Vaizdo tyrimai

Nors vaizdavimo tyrimuose nėra specifinių fibromialgijos išvadų, jie gali padėti nustatyti kitas skausmą sukeliančias sąlygas.

 • Paprasti rentgeno spinduliai. Rentgeno spinduliai leidžia gydytojui pamatyti pagrindinius kaulus. Pirmiausia reikia atmesti bet kokias pagrindines kaulų anomalijas, tokias kaip lūžis (lūžis), atauga (kaulų iškilimas) arba osteoporozė (kaulų retėjimas). Sergant osteoartritu ir reumatoidiniu artritu, rentgeno spinduliais gali matytis sąnarių susiaurėjimas, spurtai, kaulinės cistos arba sklerozė (kaulų sukietėjimas). Metastazavęs vėžys, išplitęs į kaulus, rentgeno spinduliuose gali pasirodyti kaip „išmušti“ pažeidimai.Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite revitaprost-official.top .

Contents

RELATED ARTICLES

LAST NEWS

Featured NEWS